Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Eestis visiidil viibiva Moldova peaministri Vladimir Filati ja teda saatva delegatsiooniga. 

Ergma kinnitas kohtumisel, et Moldova on Eestile jätkuvalt üks tähtsamaid arengukoostöö sihtriikidest Idapartnerluse raames aitamaks kaasa Moldova lõimumisprotsessile ELiga. Riigikogu esimees toonitas, et nende eesmärkide saavutamiseks on oluline kahe riigi parlamentide vaheliste sidemete tihendamine, milleks on Eesti poolel tõsine huvi ja valmisolek. Lähemal ajal on kavas seda elavdada parlamendikomisjonide visiitidega. Ka Filat pidas parlamentide vahelist suhtlemist tähtsaks.
 
Peaminister andis ülevaate Moldova sisepoliitilisest ja majanduslikust olukorrast ning Transnistriaga seotud probleemidest. Riigikogu esimees märkis, et on ülimalt tähtis, et riigil õnnestuks säilitada stabiilne sisepoliitiline keskkond ning lähiajal korraldada ka presidendivalimised. Kohtumisel tõdeti, et sisepoliitilise ebastabiilsuse jätkumine pidurdab reformide läbiviimist ning takistab oluliselt EL lõimumisprotsessi. Filat kinnitas, et Moldova peab Eestit oluliseks partneriks, kelle toetus liikumisel Euroopa Liidu suunas on vajalik ja tähtis. Ergma kinnitas Riigikogu valmisolekut igati kaasa aidata Moldova püüdlustele. Moldova peaminister hindas rahvusvahelise finantsabi kõrval märksa olulisemaks Euroopa lõimumiseks vajalike oskuste ja teadmiste omandamist ja pidas Eesti aktiivset tööd kogemuste jagamisel Moldovale väga vajalikuks ja tänuväärseks.     
 
Ergma avaldas heameelt, et juba tuleva aasta algusest saab Moldova EL teadusprogrammi täisliikmeks, mis võimaldab riigil olla osa EL teadusruumist ning teadlastel on võimalus võrdsetel alustel EL riikidega taotleda rahastust. Ergma nägi selles Eesti ja Moldova teadlaste head võimalust koostööks.
 
Kohtumisel osalesid veel väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja Eesti-Moldova parlamendirühma esimees Marianne Mikko.
 
Pildid kohtumiselt on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside