Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Moskva Patriarhaadi välissuhete osakonna juhi metropoliit Illarioni ning Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Korneliusega olid kõne all üldhumanistlikud teemad. Kõneldi religiooni rollist ühiskonnas, keeleoskuse vajadusest, kultuurivahetusest ja ajaloo õpetundidest Nõukogude režiimi tingimustes.

„Religioon peab inimesi liitma ja mitte neid üksteisest eraldama või tekitama vaenu. See on väga halb, kui konfliktid puhkevad religioossel pinnal,“ rõhutas Riigikogu esimees Ene Ergma.
 
Ühe teemana peatus Ergma vajadusel osata keeli, ja eriti selle rahva keelt, kelle hulgas inimene elab, kuna see avab võimaluse tutvuda ka selle rahva kultuuriga. Ergma sõnul on tema jaoks iseenesestmõistetav, et Moskvas elades ja õppides omandas ta vene keele ning sai tänu sellel osa vene kultuuri rikkustest. Sama enesestmõistetav peaks ta arvates olema ka see, et Eestis elavad mitte-eestlased õpiksid ära eesti keele.
 
Meenutades ajalugu, tõdesid pooled, et nõukogude režiimi kuritegude all kannatasid nii terved rahvad kui ka kirik, mis pidid üle elama ulatuslikke repressioone. Metropoliit Illarioni sõnul oli selle režiimi üks suuremaid kuritegusid see, et ta jättis inimesed ilma õigusest religioonile. Mõlemad pooled kinnitasid, et repressioonide ohvreid ei tohi unustada
 
Ka oli tänasel kohtumisel kõne all vajadus luua Vene ja Eesti vaheline nn kultuuriring, tähistades selleks marsruudid ja korrastades teed, et huvilistel oleks võimalik külastada ühe ringkäigu raames nii Kuremäed, Petserit kui ka Mihhailovskojet.
 
Tänasel kohtumisel osalesid majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, Eesti-Venemaa parlamendirühma esimees Peeter Tulviste ja õigeusuliste saadikurühma esimees Vladimir Velman.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside