Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ergma kohtus Leedu presidendiga

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Leedu Vabariigi presidendi Dalia Grybauskaitėga olid kõne all Balti koostöö, Balti Assamblee tulevik, Läänemere strateegia ja mitmed muud olulised teemad.

Ühe keskse teemana tõstatas Ergma Balti Assamblee küsimuse, mis vajaks ta sõnul ajakohastamist, et paremini vastata tänastele väljakutsetele.
 
„Balti Assamblee on küll kolme riigi parlamendi jaoks väga avajalik koostööorgan, kuid sellisel kujul enam jätkata ei saa. Balti Assamblee puudub selge eesmärk, mille poole püüelda. Need eesmärgid tuleks uuesti sõnastada ja muuta assamblee paindlikuks ning efektiivseks. Edasine tegevus tuleks viia eelkõige parlamendi komisjonide tasemele, kus olulised eesmärgid saavutatakse palju kiiremini,“ ütles Ergma.
 
Grybauskaitė nõustus, et assamblee peab olema elav ja kõigile nähtav, ning praegusest stagneerumisest tuleb üle saada. 

Ergma juhtis tähelepanu ka plaanitavale Nord Streami gaasijuhtmele, mis teadlaste hinnangul sisaldab endas mitmeid keskkonnariske. Ergma sõnul ei tohi neid riske ignoreerida ja Balti riigid peaksid Läänemere keskkonnaohutuse küsimuses tegema koostööd.

 
Kõne all olid ka energeetikaga seotud probleemid, sealhulgas Ignalina tuumajaam, samuti suhted Venemaaga. 
 
Tänasel kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni aseesimees, Eesti-Leedu parlamendirühma esimees Enn Eesmaa ja Balti Assamblee Riigikogu delegatsiooni esimees Trivimi Velliste.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside