Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Läti välisministri Māris Riekstiņši kohtumisel Toompeal käsitleti kahe riigi koostöö arendamise küsimusi. 

Ergma ja Riekstiņš rõhutasid kahe naaberriigi senist aktiivset ja viljakat koostööd, mida on vaja jätkata ja mitmekesistada nii regionaalsel kui ka Euroopa Liidu tasandil. Omavaheline tihe koostöö on eelduseks, et väikeriikide häälel oleks oluline mõju Euroopa Liidu otsuste tegemisel. Positiivselt toodi välja kultuurialane koostöö, mille üheks näiteks on eesti-läti ja läti-eesti tõlkeauhinna üleandmine käesoleva visiidi käigus. Samuti toodi esile ühine diplomaatiline koostöö saatkondade tasemel. Näitena märgiti saatkonda Kairos. Nimetatud suuna arendamisel on aga veel ühistest huvidest tulenevaid võimalusi.
 
Ergma rõhutas, et nii Eesti-Läti kui ka terve Euroopa Liidu tugevuse ja käekäigu kujundamisel on oluline panustada innovatsioonile ja teadustegevusele. „See aitab meie riikide tipptasemel teaduspotentsiaali hoida kodus,“ märkis Ergma. Tema sõnul tagab nimetatud suund kindlasti terve Euroopa Liidu majandusliku edukuse, sest see on tulevikule tehtud panus.
 
Kohtumisel käsitleti veel muid Euroopa Liiduga seotud teemasid, sealhulgas Euroopa Liidu välisteenistuse korraldamist. Peatuti ka ELi uuenenud konkurentsivõime strateegial „Euroopa 2020“.
 
Kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni esimees Sven Mikser ja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside