Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Kreeka välisministri Dimitrios Avramopoulose kohtumisel keskenduti nii Eesti ja Kreeka kahepoolsetele suhetele kui ka ELi majandusküsimustele kriisist väljumisel, olukorrale Lähis-Idas ja Süüria kriisi probleemidele. 

Külaline andis lühiülevaate Kreekas astutud sammudest majandussurutisest pääsemiseks. Avramopoulos nentis, et seoses majanduskriisiga Euroopas ja Kreekas on valitsus pidanud vastu võtma palju raskeid ja ebapopulaarseid otsuseid, ent need on olnud möödapääsmatud. Ta hindas olukorra muutumist positiivses suunas. Ka Kreeka elanikkond on hakanud üha enam aru saama tehtavate reformide möödapääsmatust. Praeguse valitsuskoalitsiooni tegevus annab lootust, et aasta teiseks pooleks võib langus majanduses peatuda ja hakkab taas tasapisi kasvama. 

Ergma rõhutas, et oleme huvitatud sidemete tihendamisest Kreeka parlamendi komisjonidega. Kavandamisel on Riigikogu rahanduskomisjoni visiit Kreekasse eeloleval kevadel. Tema sõnul on oluline vahetada informatsiooni otse. Ergma avaldas lootust, et see visiit oleks heaks eeskujuks teistele komisjonidele intensiivsemaks suhtlemiseks ja üksteise paremaks tundmaõppimiseks. Ergma tutvustas lühidalt e-riigi rakendamise kogemusi ja viitas e-maksuameti töölerakendamise tulemuslikkusele. Nimetatud kogemused on kasutusele võtmist väärivad ka Kreekas, selgitas Ergma. Välisminister Avramopoulose sõnul pakuvad Eesti e-riigi lahendused Kreekale tõsist huvi, nendega soovitakse lähemalt tutvuda. 

Ergma ja Avramopoulos tõdesid, et koostöö arendamine on kasulik mõlemale riigile, liiati silmas pidades Kreeka eesistumist Euroopa Liidus tuleva aasta esimesel poolel. 

Kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni esimees Sven Sester ja sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu

Pildid kohtumiselt. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside