Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Kreekas ametliku visiidi raames Kreeka  parlamendi esimehe Philippos Petsalnikos’e, peaminister George Papandreou ja välisminister Dimitris Droutsase’ga. Vestlustel puudutati olukorda rahvusvahelisel tasandil, olukorda regioonis ning koostööd erinevates rahvusvahelistes organisatsioonides, sh Euroopa Liidus, samuti räägiti kahepoolsetest suhetest.

Ergma rõhutas kohtumistel vajadust konservatiivsema finantspoliitika  ja eurotsooni reeglite täitmise järele. Kreeka parlamendijuht Petsalnikos rääkis muuhulgas ka kogemustest, kuidas parlament suutis maikuus heaks kiita seadusemuudatused, mis olid vajalikud majandus- ja rahandusolukorra stabiliseerimiseks riigis.

Kreeka valitsusjuht Papandreou tutvustas valitsuse kriisimeetmeid. Käsitlemist leidis ka energiajulgeolek ja taastuvenergia laiem kasutamine. Ergma andis omalt poolt ülevaate, kuidas Eesti valitsus ja Riigikogu majanduskriisi tingimustes viimase pooleteist aasta jooksul on käitunud.

Majandussuhetest kõneldes tõdeti ühiselt, et seoses ülemaailmse majanduskriisiga on kahepoolne kaubavahetuse maht vähenenud. Edu pandiks peeti suurema tähelepanu pööramist innovatsioonile ja haridusele. Kreeka pool tunnustas Eesti e-lahendusi (I-valimised), pidades potentsiaalseks just koostööd IT valdkonnas.

Räägiti ka vastastikusest turismi elavdamisest. Kreeka turistide arv Eestisse on aastatega suurenenud. Samuti on  kasvanud Eesti turistide arv Kreekasse. Haridus ja kultuurikoostööd puudutades märgiti, et Erasmus programmi raames on Kreekasse saabunud tudengeid aastas umbes kümmekonna ringis. Hetkel õpivad tudengid nii Ateenas, Patrases, Thessalonikis kui ka Kreetal. Ateena Ülikoolil on koostööprotokollid nii Tartu kui Tallinna Ülikooliga. Aastate jooksul on Kreeka valitsus eraldanud stipendiume eesti üliõpilastele kreeka keele, kultuuri ja ajaloo õppimiseks. Viimaste aastate üks aktiivsemaid koostöövaldkondi on kultuuri vallas. 2009. aastal toimus Eesti saatkonna korraldusel 4 kontserdiprojekti 8 kontserdiga. 2010 aastaks on planeeritud näitusi ja Eesti osalejaid Ateena oreli- ja džässifestivalile.

Täna kohtus Riigikogu esimees, keda saadavad visiidil Riigikogu liikmed Maret Maripuu ja Kalle Laanet veel parlamendi komisjonide juhtidega. Homme on kavas külastada Ateena Akadeemiat ja Benaki muuseumi.

Riigikogu pressitalitus
 
 

Tagasiside