Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Korea Vabariigi Rahvusassamblee presidendi Hee Tae Parki ja teda saatva delegatsiooniga. 

Ergma avaldas heameelt, et Euroopa Liidu – Korea Vabariigi vaheline vabakaubandusleping hakkas kehtima alates käesoleva aasta 1. juulist. See leping annab head võimalused mõlemale poolele kasu toovale majandustegevusele. Kohtumisel nenditi, et senine on majanduslik koostöö olnud kesine. Alustada tuleks informatsiooni vahetamisest, et selgitada välja kummalegi riigile huvipakkuvad koostöö võimalused. „Meie riikide vahelistes suhetes on vaja konstruktiivset lähenemist,“ rõhutas Ergma.
 
Kohtumisel tõdeti, et ka riikide vahelised poliitilise taseme suhted – sealhulgas ka parlamentaarne – vajaksid elavdamist. Ergma hindas kõrgelt antud visiiti, mis on seni kõrgeima tasemega toimunud visiit Korea Vabariigist Eestisse.
 
Kohtumisel kõneldi Eesti plaanidest suhete elavdamiseks kahe riigi vahel. Riigikogu väliskomisjon soovib oma Aasia-strateegia kuulamiste raames külastada Lõuna-Koread käeoleva aasta novembrikuu alguses. See visiit järgneb enne seda toimuva Jaapani külastamisele. Väliskomisjon soovib kohtumisi nii parlamendis kui ka täidesaatva võimu esindajatega  ja mõttekodadega.
 
Ergma andis külalistele ülevaate e-riigi tegutsemisest ja e-teenuste pakkumisest. Kõne all olid ka interneti kaudu valimiste korraldamise võimalused. Need küsimused olid samuti korealaste huviorbiidis.
 
Külaline esitas Riigikogu esimehele Ene Ergmale ametliku kutse tulla visiidile Lõuna-Koreasse.
 
Korea Vabariigi delegatsioon oli ka nädalavahetusel toimunud noorte laulu- ja tantsupeol.
 
Kohtumisel osalesid veel väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed Raivo Järvi ning Jevgeni Ossinovski. 
 
Delegatsioon kohtus ka president Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Andrus Ansipiga. 
 
Pildid kohtumiselt on siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside