Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Itaalias välisvisiidil viibinud Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus neljapäeval Roomas Itaalia parlamendi alamkoja esimehe Laura Boldriniga ja reedel Itaalia senati esimehe Pietro Grassoga, et arutada riikidevahelist koostööd.

„Eesti hindab kõrgelt partnerlussuhet Itaaliaga Euroopa Liidus, NATO-s ja paljudes teistes rahvusvahelistes organisatsioonides. Meie vaated ja seisukohad kattuvad põhimõttelistes küsimustes,“ ütles Ergma kohtumisel Boldriniga.

„Eesti ja Itaalia toetavad Euroopa Liidu edasist laienemist. Me mõlemad soovime senisest veelgi integreeritumat kaitsealast koostööd. On arvukalt teemasid, kus oleme koosmeelel – peame vaid juba avanenud ja veel avanevaid võimalusi paremini koostöö süvendamiseks kasutama,“ ütles Ergma kohtumisel.

Parlamentidevahelistes suhetes tõi Ergma positiivse näitena esile tihedat ja resultatiivset suhtlemist kahe riigi parlamendirühmade vahel. Ta avaldas ka lootust, et komisjonide koostöö laieneb.

Itaalia parlamendi alamkoja liidrile pakkusid huvi Eesti kogemused, kuidas infotehnoloogiliste lahenduste abil elanikkonnale erinevaid teenuseid kättesaadavamaks ja lihtsamaks teha. Kohtumisel puudutati ka migratsiooniküsimusi, samuti võrdse soolise esindatuse küsimusi erinevates elusfäärides.

Kohtumisel Itaalia senati esimehe Pietro Grassoga keskenduti lisaks parlamentaarsete suhete arutelule ka poliitikute ja teadlaste koostööle riigi ees tõstatuvate probleemide lahendamisel ja oluliste eesmärkide seadmisel. „Euroopa oleks kindlasti palju edukam, kui teaduskoostööle pühendataks enam tähelepanu ja ressursse,“ tõdes Ergma. Vahetati ka informatsiooni riikide sammudest majanduskriisiga kaasnenud probleemidest väljumisel.

Ergma kohtus ka Itaalia alamkoja väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega. Itaaliat külastavasse Riigikogu ametlikku delegatsiooni kuulusid veel Kadri Simson, Heljo Pikhof, Väino Linde ja Toomas Tõniste.

Vaata pilte Ene Ergma kohtumiselt Itaalia parlamendi alamkoja esimehega.

 

 

Tagasiside