Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Islandi parlamendi väliskomisjoni kohtumisel käsitleti Euroopa Liiduga seotud aktuaalseid probleeme. 

Islandi parlamendi väliskomisjoni liikmed eesotsas esimehe Árni Thór Sigurdssoniga tundsid elavat huvi Euroopa Liiduga seotud teemade vastu. Ergma tõi välja Eesti ühinemise erinevad aspektid rõhutades ühendusse kuulumise positiivset mõju riigi arengule, eriti infrastruktuuri kaasajastamisel ja väljaarendamisel. Samuti käsitleti, kuidas kindlustada riigi huvide kaitsmine liitumisläbirääkimistel ja hilisemas ühinemisprotsessis. „Eestlased teavad, et Island tunnustas esimese riigina maailmas Eesti iseseisvuse taastamist. Meil on suur rõõm toetada Islandit lõimumisel ELi,“ sõnas Riigikogu esimees külalistele. Kõne all olid ka Euroopa Liidu solidaarsuspõhimõtted, mis aitavad kriisidele efektiivsemalt vastu seista. „Eesti on tugev solidaarsuspõhimõtte toetaja ja valmis ka omapoolseks panustamiseks. Ent rahvusvaheline toetus peab käima käsikäes otsustava tegevuse ja reformidega probleemidesse sattunud riigis eneses,“ märkis Ergma. Vahetati mõtteid ka mõlema riigi parlamendi ülesehituse ja tegevuse korraldamisega seotud aspektide üle. Külalised tundsid huvi e-parlamendi toimimise vastu.
 
Kohtumisel Euroopa Liidu asjade komisjonis andis komisjoni aseesimees Marianne Mikko ülevaate parlamendi rollist liitumisprotsessis Euroopa Liiduga. Mikko rõhutas parlamendi kontrolli olulisust valitsuse tegevuse üle ja selle tegevuse suunamist. Mikko toonitas, et valitsus peab saama ELAKi mandaadi enne Euroopa Liidu sõlmküsimuste üle otsuste langetamist.
 
Külalised andsid ülevaate Islandi poliitilisest ja majanduslikust olukorrast ning kinnitasid, et riik on oma arengus taas tõusuteel.
 
Külalised Islandilt kohtuvad täna veel majandus- ja väliskomisjoni liikmetega.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
 
 
 
Tagasiside