Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna New Delhis ametlikul visiidil India parlamendi alamkoja (Lok Sabha) spiikri Meira Kumariga. Vestluse käigus räägiti nii Euroopa Liidu ja India kui ka Eesti-India kahepoolsetest suhetest. 

Kohtumisel tähendas Ergma, et India on maailmariik mitte ainult rahvaarvu, territooriumi ja iidse ajaloo tõttu vaid ka oma igikestva elu- ja riigitarkuse, samuti oma järjekindluse pärast. Ta nimetas Indiat õigusega maailma suurimaks demokraatiaks. Ta tõi ka paralleele India vägivallatu võitluse ja kodanikuallumatuse ning Balti keti ja Eesti iseseisvuse taastamise vahel.

Ergma märkis, et praeguses maailmas austame me kultuuride mitmekesisust, seda „ainsat õhkkonda, mis teeb võimalikuks väikese rahva ja tema identiteedi püsimise võrdsena maailma rahvaste seas“. Ta avaldas lootust, et Eesti ja India kontaktid, samuti parlamentaarsed sidemed saavad visiidiga uue tõuke. Samas esitas ta India parlamendi spiikrile küllakutse Eestisse.

Meira Kumar tänas Eestit Indiale osutatud poliitilise toetuse eest. “Eesti pole väikeriik, mis vaatab sissepoole ja tegeleb vaid oma probleemidega. ELi ja NATO liikmena panustab Eesti rahvusvaheliselt,” ütles ta.

Kumar sõnas, et lisaks poliitilistele suhetele vajavad arendamist ka majandussuhted ning selleks tuleb leida uudseid lahendusi. Potentsiaalsete valdkondadena nimetas ta info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat, telekommunikatsiooni, geenitehnoloogiat, energeetikat ja toiduainetööstust.

Lisaks Ergmale viibivad Indias Riigikogu delegatsiooni koosseisus veel keskkonnakomisjoni esimees Mart Jüssi, väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning Riigikogu liikmed Peeter Tulviste ja Raivo Järvi, samuti Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul. Delegatsioon külastas täna hommikul ka Mahatma Gandhi memoriaali, millele asetati pärg. Kohtuti ka New Delhi „Teeme ära“ (Let’s Do It) korraldajatega, kellel on sarnaselt Eestis läbi viidud suurkoristusele plaan läbi viia samasugune koristus New Delhis.

Riigikogu pressitalitus
 
 

 

Tagasiside