Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Hiina KP Keskkomitee Poliitbüroo Presiidiumi liikme Li Changchuni ja teda saatva kõrgetasemelise delegatsiooniga.

Kohtumisel kinnitati taas kord Eesti ja Hiina vahelisi häid suhteid ning valmisolekut eriti majanduskontakte edasi arendada. Toodi esile, et omavahelist igakülgset koostööd saab veelgi paremini edendada kui tunneme paremini teineteise keelt ja kultuuri. Ergma märkis, et vaatamata kogu maailma haaranud majanduskriisile on Hiina sellega hästi toime tulnud, mille üheks näiteks on Šanghai EXPO suurepärane korraldus. Riigikogu esimees andis ka ülevaate Eesti majanduse olukorrast tuues esile võimalused, mida annab liitumine eurotsooniga tulevast aastast.
 

Li Changchun rõhutas, et Hiina suhtub võrdselt kõikidesse riikidesse, olgu nad suured või väikesed. Ta kutsus üles veelgi tihendama parteidevahelisi sidemeid, mille üheks eeliseks on ka ladus parlamentaarne koostöö. Selle aasta mais viibis Eestis Hiina rahvakongressi aseesimees Hua Jianmin, mõni nädal tagasi külastasid Hiinat Riigikogu aseesimees Keit Pentus ja Riigikogu majanduskomisjon.     

Tänasel kokkusaamisel osalesid Hiina poolelt teiste seas ka KP välissuhete osakonna minister Wang Jiarui ja kultuuriminister Cai Wu. Eesti poolelt Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, Eesti-Hiina parlamendirühma esimees Kalev Kallo ning Mart Nutt, Marek Strandberg ja Jüri Tamm.
 

Hiina delegatsioon kohtus täna veel peaminister Andrus Ansipiga, homme on kavas kohtumine Riigikogu aseesimehe Keit Pentusega ning Eesti Vabaõhumuuseumi ja Tallinna Sadama külastamine, samuti Konfutsiuse Instituudi avamine Tallinna Ülikoolis. Neljapäeval kohtutakse Tallinna linnapea Edgar Savisaarega ning külastatakse Tallinna Tehnikaülikooli. 

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside