Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Pekingis ametliku Hiina visiidi raames Hiina KP keskkomitee poliitbüroo presiidiumi liikme Li Changchun’iga. Samuti olid Ergmal Pekingis kohtumised Hiina Rahvakongressi alalise komitee (parlamendi) esimehe Wu Bangguo ja Rahvakongressi alalise komitee aseesimehe Hua Jianminiga. Kohtumistel räägiti nii Eesti-Hiina kahepoolsetest suhetest kui ka laiemalt sidemetest Euroopa Liidu raames.

Ergma rõhutas vestluste käigus parlamentaarse diplomaatia olulisust riikidevahelistes suhetes ning avaldas lootust, et Eesti ja Hiina majandus- ja kultuurisuhted tugevnevad tulevikus veelgi. Ta avaldas heameelt, et Hiinale kui suurriigile on tähtis suhtlemine kõigi riikidega, olgu need suured või väikesed. „See annab Eestile võimaluse arendada Hiinaga koostööd kõigis valdkondades,“ ütles ta.
 

Vestluste käigus kinnitati taas kord Eesti ja Hiina valmisolekut eriti majandus- ja kultuurikontakte edasi arendada. Toodi esile, et omavahelist igakülgset koostööd saab veelgi paremini edendada kui tunneme paremini teineteise keelt ja kultuuri. Ergma märkis, et vaatamata kogu maailma haaranud majanduskriisile on Hiina sellega hästi toime tulnud, mille üheks näiteks oli Šanghai EXPO suurepärane korraldus. Riigikogu esimees andis ka ülevaate Eesti majanduspoliitilisest olukorrast tuues esile võimalused, mida annab liitumine eurotsooniga sellest aastast. Ergma rääkis ka Eesti edusammudest infotehnoloogia ja e-riigi arendamise vallas. „Usume, et meie kogemused e-lahenduste väljatöötamisel võiksid saada kahe riigi ühise huvi objektiks,” sõnas ta.

Kohtumistel parlamendijuhtidega olid kõne all mitmed parlamentaarse koostöö aspektid. Mõlemad osapooled rõhutasid tihedama koostöö vajadust parlamendijuhtide ja alatiste komisjonide tasandil, märkides, et parlamendi võimuses on soodustada riigi arengut paljudes erinevates valdkondades.

Ergma Hiina visiit jätkub Sichuani provintsi ja Hong Kongi erihalduspiirkonna külastamisega. Riigikogu delegatsioonis on Hiinas ka Riigikogu liikmed Kaia Iva, Mart Jüssi, Väino Linde ja Kalle Laanet, samuti Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.
 

Riigikogu pressitalitus


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tagasiside