Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Eestis visiidil viibiva Hiina Rahvavabariigi Konsultatiivnõukogu aseesimehe Wang Zhongyu’ ja teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumisel tõsteti esile kahe riigi häid suhteid ja kahepoolseid majandussidemeid. Heaks näiteks suurtest ühisprojektidest on Ergma kinnitusel Tallinna ja Ningbo sadama vaheline koostöö. Siiski võiksid majandussidemed kahe riigi vahel olla poolte hinnangul veelgi tihedamad. Ergma sõnul on kasvuruumi ka turismi arengus ja Eestit võiks külastada hoopis rohkem Hiina turiste.

Väga oluliseks väljakutseks pidas Ergma 2010. aastal Hiinas Shangais toimuvat EXPO’t, kuhu Eesti peaks Ergma sõnul kindlasti minema esindusliku delegatsiooniga.

Eesti võimalikest majandusarengutest kõneldes ütles Ergma, et Eesti tulevik on kõrgtehnoloogiliste ja teadusmahukate tööstusharude edendamises, kus Eesti ja Hiina võiksid koostööd teha.

Kõne all olid ka uudsed infotehnoloogilised lahendused Eesti valimissüsteemis, sealhulgas mobiiliga hääletama, kuid samuti kübersõja teema.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside