Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus Toompeal Hiina Rahvavabariigi Kommunistliku Partei Keskkomitee välissuhete osakonna aseministri Chen Fengxiangi ja teda saatva delegatsiooniga.
 

Kohtumisel käsitleti Eesti ja Hiina suhete arendamise võimalusi. Tõdeti, et mõlema riigi esindajad on väljendanud soovi omavahelisi sidemeid tihendada. Tunnustavalt märgiti ära arenemisjärgus olevat Tallinna sadama ja Ningbo sadama koostööd. Hiina kõrge külaline kinnitas oma riigi tugevat toetust nimetatud projektile vaatamata rasketele majandusoludele. Ergma rõhutas, et majandus- ja kaubandussuhted on küll head ja arenevad, kuid potentsiaal on veel täielikult kasutamata. Riigikogu esimees nägi uusi koostöövõimalusi tehnoloogia ja teadusevallas. Majanduslangusest ühiselt väljatulemine annab koostööks samuti häid võimalusi, leidis Ergma. 

Riigikogu esimees kinnitas, et Eesti kavatseb aktiivselt osaleda 2010. aastal toimuval Shanghai maailmanäitusel, mis on tunnistuseks Eesti valitsuse ja äriringkondade Hiina suhete väärtustamisest. 

Kohtumisel leiti, et vajalik on ka kahe riigi parlamentide omavaheliste suhete tihendamine. 

Kõrge Hiina külaline hindas tunnustavalt Eesti arengut viimaste aastakümnete jooksul ja avaldas lootust, et majanduslangusest ülesaamine viib elu taas tõusuteele. 

Hiina delegatsiooniga kohtusid ka väliskomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga. Kõne all oli ülemaailmsest majanduskriisist väljumiseks vajalik koostöö ning kahe riigi vaheliste majandus- ja kaubandussuhete perspektiivid. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside