Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna õhtul Toompea lossis Gruusia presidendi Mikheil Saakašviliga. Kohtumisel olid kõne all Gruusias tehtavad reformid ja majanduse areng nii Euroopa Liidu kui ka NATO kontekstis, samuti Eesti-Gruusia koostöö ning parlamentaarsed sidemed.
 

Ene Ergma rõhutas, et Gruusia on jätkuvalt üks Eesti välis- ja julgeolekupoliitilisi ning arengukoostöö prioriteetriike. Gruusia lähenemine Euroatlantilistele struktuuridele sõltub suuresti reformidest ning haldussuutlikkusest Gruusias. Arvestades lähiajaloo õppetunde ei ole Gruusia Euroatlantilisele integratsioonile ühtegi tõsist alternatiivi. Ta tervitas ka Gruusia kiirenenud arengut õigusriigi suunas ja korruptsioonivastast võitlust. 

Gruusia president tänas Riigikogu toetuse eest Vene-Gruusia konflikti ajal ning rahvusvahelisel areenil. Ta andis ka ülevaate riigis läbiviidavatest reformidest ning liikumisest Euroopa Liidu ja NATO suunal.
 

Tänasest kohtumisest võtsid teiste seas osa ka Riigikogu Eesti-Georgia parlamendirühma esimees Andres Herkelning väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa.

Kohe pärast kohtumist Riigikogu esimehega autasustas Gruusia president Valges saalis Riigikogu liiget Mart Laari Gruusia kõrgeima, Püha Georgi ordeniga. Laarile anti orden Gruusia majanduse ja demokraatlike reformide toetamise, samuti rahvusvahelisel areenil Gruusia huvide kaitsmise eest.
 
Riigikogu pressitalitus
20. jaanuar 2010

Tagasiside