Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Flaami parlamendi esimehe Jan Peumansiga. Kohtumisel räägiti koostööst Euroopa Liidus, majanduskontaktidest ning parlamentaarsest läbikäimisest.

Ergma tõstis majandussuhete valdkonnas esile Flandria suurkontserni Katoen Natie ja Tallinna Sadama vahelist lepingut suure logistikakeskuse rajamiseks Muuga sadamasse, kusjuures esimene kaubaterminaal on juba käigus. Tehingu koguväärtus on 30 miljonit eurot ning sellega luuakse 60 töökohta. 2015. aastaks peaks sellest saama suurim logistikakeskus Eestis. Ergma avaldas lootust, et sel investeeringul on virgutav mõju teistele Flaami ettevõtetele Eesti turule tulemiseks.

Riigikogu esimees tervitas Flandria esindajate huvi eesti e-valitsuse, e-valimiste, e-tervishoiu ja andmekaitse üle ning ütles, et Eesti on heameelega valmis jagama oma praktilisi kogemusi e-valitsemise võimalustest. Eelmise aasta septembris toimus Flandria ametnike ja ekspertide visiit Eestisse e-Riigi teemal, kohtumised toimusid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ja e-Riigi Akadeemias.

Transpordi teemadel rääkides rõhutas Ergma Rail Baltica kui üleeuroopalise tähtsusega transpordiprojekti elluviimise vajalikkust. Tema sõnul on kiire raudteeühendus ülimalt tähtis nii inimestele kui ka kaubavedudeks. Flaami parlamendijuht nõustus, et toimivad transpordiühendused Balti riikidega on ELi tihedama integratsiooni huvides väga olulised. 

Rääkides parlamentaarsest koostööst märkisid mõlemad pooled Riigikogu ja Flaami parlamendi elavamat läbikäimist viimasel ajal. Riigikogu Eesti-Belgia parlamendirühm külastas Flandriat eelmise aasta juulis. Selle aasta aprillis toimus Flandria parlamendi majanduskomisjoni visiit Eestisse, mille käigus kohtuti Riigikogu majanduskomisjoniga.

Tänasel kohtumisel osalesid veel majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas ning väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa. Pärastlõunal külastab Flaami parlamendijuht Tartut, kus viibitakse ülikoolis ning Tõraveres. Homme on kohtumised majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ning käiakse ka Tallinna ja Muuga sadamas.

Fotod kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Peumans/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside