Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Euroopa Parlamendi presidendi Jerzy Buzekiga. Arutuse all oli olukord eurotsoonis, regionaalne ühistegevus, idapartnerlus, koostöö Venemaaga ja teised Euroopa Liidu aktuaalsed probleemid.

Riigikogu esimees rõhutas juhtkondade ja kodanike senisest vastutustundlikuma käitumise vajalikkust praeguse kriisi ajal. Ergma sõnul on peamine ülesanne euroala võlakriisi peatamine ja finantsturgude usalduse taastamine. „Eesti osaleb solidaarselt kõigis ELi initsiatiivides, mis on suunatud euroala stabiilsuse tagamisele. Liitudes ühendustega on loomulik jagada selles oma partneritega ka vastutust. Eurotsooni võimekus ja tulevik on selgelt Eesti rahvusliku huvi küsimus,“ kinnitas Riigikogu esimees külalisele.
 
Eesti toetab ka EL tasemel juba vastuvõetud õigusaktide ja instrumentide rakendamist, mis aitavad tagada liikmesriikides jätkusuutliku riigirahanduse ja majanduspoliitika elluviimise. Samas tuleb võetud kohustuste ja soovituste täitmist regulaarselt ja rangelt jälgida.
 
Riigikogu kutsel Eestit külastav Buzek õnnitles Eestit eurotsooniga ühinemise puhul, hinnates seda praegusel ajal iseäranis oluliseks ja vajalikuks signaaliks kogu ühendusele. Euroopa Parlamendi president tunnustas Eesti pingutusi riigi eelarve kontrolli all hoidmisel ja kodanikkonna kõrget teadlikkust suhtumisel tehtud kärbete möödapääsmatusse. Ta peatus ka laiemalt majandusolukorral kogu Euroopa Liidus tõdedes, et kriisis olevates riikides on finants- ja majandussektoris tarvis operatiivseid lahendusi. Ta tõi esile, et lisaks kiiretele lahendustele tuleb ELil otsustavalt tegutseda ka pikemas perspektiivis püsimaks jätkuvalt maailma majanduse ja demokraatia eesrinnas.  
 
Tänasel kohtumisel osalesid ka Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
 
Kavas on veel kohtumised president Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Andrus Ansipiga, samuti NATO küberkaitsekeskuse külastus.
 
NB ajakirjanikud! Pärast tervituskõnet Riigikogus annavad Buzek ja Ergma kell 15.30 Riigikogu Valges saalis pressikonverentsi.
 
 
Riigikogu pressitalitus
21. november 2011
Tagasiside