Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Euroopa ombudsmani Nikiforos Diamandourosega, kes tutvustas oma institutsiooni tegevust. 

Kohtumise käigus arutati erinevate Euroopa Liidu liikmesriikide ombudsmanide ja nende ametkondade tegevust. Euroopa ombudsman käsitleb Euroopa Liidu õiguse täitmisega seotud kaebusi. Diamandouros märkis, et Eestit iseloomustab väike kaebuste esitamise arv Euroopa ombudsmanile – neid on olnud kokku vaid kümmekond.  Diamandouros nimetas külaskäigu eesmärgina tutvustada Eestis laiemalt oma institutsiooni tegevust. Samuti võimalusi inimestel saada abi üleskerkinud probleemide lahendamiseks. Ta pidas väga tähtsaks kohtumist Riigikogu esimehega hinnates kõrgelt viljakat vestlust.
 
Ergma rõhutas, et Eestis on tõepoolest vaja lähemalt tutvustada Euroopa ombudsmani institutsiooni tegevust. Külaline hindas samas kõrgelt Eesti infosüsteemi, mis seotud Euroopa Liidu ja tema institutsioonide tegevuse kajastamisega.
 
Ergma ja Diamandouros pidasid oluliseks Lissaboni lepingu jõustumist, mis tugevdaks Euroopa Liidus riikide omavahelist koostööd ja ühtlasi ka rahvusparlamentide rolli üleeuroopalises otsustusprotsessis.
 
Diamandouros andis Ergmale üle Euroopa ombudsmani tegevust käsitleva eestikeelse aruande – need aruanded on 23 Euroopa Liidu ametlikus keeles.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside