Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ütles tänasel kohtumisel Euroopa Nõukogu inimõiguste voliniku Nils Muižnieksiga, et Eesti peab inimõiguste voliniku tegevust väga oluliseks ning toetab igati selle ameti sõltumatust ja erapooletust.

Ergma kinnitas Eesti pühendumist inimõiguste kaitsele ja edendamisele. „Meie inimesed on meie kõige olulisem ja väärtuslikum kapital, on loomulik, et riigi tähelepanu peab siin olema kasvav.“ Laste kodakondsuse küsimuses tõi Riigikogu esimees esile vanemate rolli ja soovi lapsele kodakondsuse andmisel. „Oluline on senisest veelgi tulemuslikumalt viia Eesti kodakondsust mitteomavatele vanemateni teave võimalustest, kuidas taotleda sündinud lapsele kodakondsust. Nende valikuvabadus ei tohi jääda teadmatuse pärast piiratuks,“ märkis Ergma.

Riigikogu esimees ja inimõiguste volinik rääkisid ka majandusliku olukorra mõjudest inimõigustele, samuti hariduse kättesaadavuse vajadusest kõigile lastele.

Inimõiguste volinikuga kohtusid täna ka Riigikogu inimõiguste rühma liikmed. Rühma esimees Mart Nutt selgitas kohtumisel, et väga aktuaalne on hetkel internetivabaduse teema ning et Eesti püüab ÜRO inimõiguste nõukogus seda küsimust edendada.

EN inimõiguste volinik on Eestis visiidil 25.-27. märtsini. Lisaks kokkusaamistele Riigikogus on tal kohtumised ministeeriumides ning ta külastab ka Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskust.

Fotod tänasest kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Muiznieks/

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside