Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Saksa Bundestagi presidendi Norbert Lammertiga, kes on Eestis mitteametlikul visiidil seoses Konrad Adenaueri Fondi konverentsiga. Vestluse käigus arutati kahepoolseid riikide- ja parlamentidevahelisi suhteid, samuti räägiti parlamendivalimistest.

Ergma tõi esile kahe riigi tihedad parlamentaarsed suhted, seda nii mõlema riigi parlamendistruktuuride vahel kui ka näiteks juba 1992. aastast Eesti noortele ametnikele suunatud Bundestagi parlamendistipendiumi programmi kaudu. Alates programmi algusest on sellest osa võtnud üle 60 Eesti noore ning Ergma sõnul on see väga hea võimalus parlamenditöö tutvustamiseks.  
 

Ergma tutvustas külalisele ka Riigikogu valimiste tulemusi. Pikemalt räägiti internetivalimiste teemal ning Ergma märkis, et interneti teel valijate hulga pidev suurenemine annab tunnistust niisuguse valimisvõimaluse vajalikkusest.

Peatuti ka hiljutisel majanduskriisil ning Ergma sõnul on mõlemad riigid sellest selgelt väljumas. Rääkides majandussuhetest märkis Riigikogu esimees, et nii Eesti kui ka Saksamaa ajavad vastutustundlikku eelarvepoliitikat ja jagavad ühiseid vaateid euroala muutmisel konkurentsivõimelisemaks. „Loodame, et esitatud stabiilsusprogrammides on piisavalt ambitsiooni, et ELi riikide rahandus tuua tagasi jätkusuutlikule rajale,“ ütles ta.
 

Ergma rõhutas ka, et Saksamaa on üks Eesti olulisemaid kaubanduspartnereid ning pärast tagasiminekut majanduskriisi ajal on kahepoolne kaubavahetus saavutanud taas kriisieelse taseme. „Saksa investeeringud on Eestisse oodatud, samuti valitseb  Eesti eksportööride hulgas suur huvi oma toodangu müügiks Saksamaal,“ märkis ta.

Enne Ergmaga kohtumist pidas Lammert Riigikogu ees kõne, milles ta meenutas 20 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest ning Saksamaa taasühinemisest. Bundestagi president tunnustas nende aastate kestel tehtud koostööd ning avaldas usku, et see muutub veelgi tihedamaks.
 

Lammertiga kohtus täna ka Riigikogu Eesti-Saksamaa parlamendirühm eesotsas selle esimehe Urmas Klaasiga. Samuti on Bundestagi presidendil homme kohtumised president Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Andrus Ansipiga.

 

Riigikogu pressitalitus

18. mai 2011

Tagasiside