Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Riigikogu väliskomisjoni kutsel Eestis visiidil viibiva Bosnia ja Hertsegoviina esindajatekoja väliskomisjoni delegatsiooniga eesotsas Milica Markoviciga. Kohtumisel käsitleti olukorda Lääne-Balkanil ning Bosnia ja Hertsegoviina Euroopa Liidu integratsiooniga seotud küsimusi. 

Ergma tutvustas külalistele Riigikogu tegevust nii Euroopa Liiduga ühinemisprotsessis kui ka riigi seadusandluse kooskõlla viimisel ühenduse dokumentidega. Ergma tõi välja Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni olulise rolli Euroopa asjade ajamisel. Külalised soovisid teavet parlamendi töö korraldamise ja seadusandluse väljatöötamise vastu. Suurt huvi tunti huvi ka e-lahenduste kasutamise vastu nii riigielu korraldamises kui ka argiasjade ajamisel.
 
Kohtumisel Riigikogu väliskomisjoni liikmetega eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga olid kõne all kahepoolsed koostöö küsimused ja olukord Lääne-Balkanil. Mikser kinnitas valmisolekut anda panus Bosnia-Hertsegoviina  riiklike struktuuride arendamisse ja seadusandluse viimisele vastavusse Euroopa Liidu õigustikuga.
 
Delegatsiooni juht Milica Markovic andis ülevaate riigis toimuvatest positiivsetest muutustest. Ta rõhutas, et riigi oluliseks välispoliitiliseks eesmärgiks on Euroopa Liidu ja transatlantiline integratsioon. Tegevusprogramm on ulatuslik alates põhiseaduse kehtestamisest, majanduse arendamisest ja lõpetades politseireformiga. Põhiliseks mureks on poliitilise stabiilsuse saavutamine ja reformide aeglane edenemine. Tema hinnangul on rahvusvaheline üldsus aidanud nii oluliste õigusaktide vastuvõtmise kui ka konkreetsete aktsioonidega aidanud kaasa olukorra normaliseerimisele riigis.
 
Kohtumisel osalesid  ka Enn Eesmaa, Silver Meikar ja Vladimir Velman.
           
Bosnia ja Hertsegoviina delegatsioon kohtus homseni kestva visiidi käigus ka Eesti- Bosnia ja Hertsegoviina parlamendirühmaga. Külastati Riigikantseleid, välisministeeriumi, IKT Demokeskust, Tallinna Ülikooli ja Avatud Eesti Fondi.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside