Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Araabia Ühendemiraatide välisministri Abdullah Bin Zayed Al Nahyan’iga olid kõne all kahe riigi koostöö ja Eesti soov tsaavutada oma kodanikele viisavaba reisimine.

Abdullah Bin Zayed Al Nahyani sõnul vaatab riik praegu üle senist viisakorraldust ja võimalikud muutused võivad tulla 2010. aasta lõpuks.
 
Lisaks soovib Araabia Ühendemiraatide tugevdada oma diplomaatilist esindatust ja seda eelkõige mitteresideeruvate suursaadikute tasemel.  Kaalumisel on ta sõnul  mitteresideeruva suursaadiku määramine ka Eestisse.
 
Majanduskoostöö raames oli kõne all ettevalmistamisel olevad topeltmaksustamise vältimise ja investeeringute kaitse leping.
 
Abdullah Bin Zayed Al Nahyan kutsus üles looma tihedamaid sidemed Eesti ja Araabia Ühendemiraatide parlamentide vahel ning tihendama kahe riigi äriringkondade suhteid.
Ergma märkis vastuseks, et raske aeg majanduses paneb otsima uusi lähenemisi. “Kui praegu on meie põhilisteks partneriteks Põhjamaad, siis nüüd on aeg vaadata ka uude suunda ja otsida uusi turge ja võimalusi,“ ütles Ergma.
 
Tänasel kohtumisel osales ka väliskomisjoni esimees Sven Mikser.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside