Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma  kohtus Albaania peaministri Sali Berisha ja teda saatva delegatsiooniga. Ergma rõhutas Albaania Euroopa Liidu ja NATO suunalise liikumise tähtsust, mis aitab kaasa nii riigi majanduslikule arengule kui ka julgeoleku tagamisele kogu Lääne-Balkanil. Berisha tänas Riigikogu toetuse eest Albaaniale ja avaldas soovi kahe riigi parlamendi koostöö tihendamiseks.  

Albaania peaminister ütles, et riigi kauaaegne suletus ja isoleeritus – diktatuuriaeg – on jätnud sügava jälje riigi ellu. Mahajäämus soovitakse likvideerida kiiresti, õppides arenenud riikide positiivsetest reformikogemustest. Berisha: „Vabaduses eneses peitub ülisuur potentsiaal.” Ta tõi esile, et Eesti on Albaaniale tänuväärt eeskujuks, eriti IT ja  e-lahenduste vallas. Ergma andis ülevaate e-lahenduste rakendamise võimalustest, et edendada niihästi kodanike igapäevaelu korraldust kui ka riigi majandust, ühiskonna jätkusuutlikkust tervikuna. 

Kõneldes majanduslikest suhetest, tõdeti rahuldustundega, et maikuusse on kavandatud Albaania esindusliku majandusdelegatsiooni külaskäik Eestisse arutamaks kahe riigi koostöövõimalusi. Suhete arendamise kõigis valdkondades viib kindlasti uuele tasemele Albaania saatkonna avamine Eestis. 

Käsitleti ka olukorda Lääne-Balkanil laiemalt. Berisha rõhutas, et nii Eesti kui ka teiste riikide toetus iseseisva Kosovo riigi tunnustamisel on olulise tähtsusega tagamaks regioonis rahu ning stabiilsus. 

Kohtumisel osales Riigikogu Eesti-Albaania parlamendirühma esimees Rain Rosimannus

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside