Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Austraalia Senati esimehe John Hoggi tänasel kohtumisel Toompeal käsitleti parlamentide vahelist koostööd ja e-rakenduste kasutamist riigielu erinevates valdkondades. 

Ergma ja Hogg avaldasid heameelt kahe riigi senise tiheda suhtlemise üle nii parlamentide kui ka valitsuste vahel. Nad pidasid oluliseks parlamentide vahelise koostöö tõhustamist ja selle tulemuslikkuse tõstmist. Ergma sõnul on Riigikogu võtnud suuna viia parlamentide vaheline suhtlemine alatiste komisjonide koostöö tasandile. „See suund on näidanud ennast kõige parema võimalusena esilekerkinud probleemidele lahenduste leidmiseks,“ ütles Ergma. Ta tõi näiteks nii kahepoolsed suhted teiste maailma riikidega kui ka konkreetselt Euroopa Liidus ja Põhjala regioonis. 

Kohtumisel peatuti pikemalt e-lahenduste kasutamisel parlamentide töö korraldamisel aga ka riigielu erinevates valdkondades. „Parlament peab ajaga kaasas käima nii ideeliste ja sisuliste nõudmiste arvestamisel kui ka tehnoloogiliste võimaluste rakendamisel,“ ütles Ergma. Ta tutvustas e-parlamendi tegevust, eelnõude elektroonilise menetlemise süsteemi, samuti e-lahenduste kasutamist inimeste igapäevaelus. Kohtumisel jäi kõlama mõte, et parlamentide vahel on avarad koostöövõimalused e-rakenduste arendamise ja kasutusele võtmise kaudu. 

Ergma tutvustas ka e-valimiste süsteemi. Nimetatud hääletamise võimaluse vastu tundis külaline süvendatud huvi. Ergma pidas oluliseks koostööd küberjulgeoleku tagamisel, mis on ülemaailmne tõsine probleem. 

Kohtumisel osales Eesti-Austraalia ja Uus-Meremaa parlamendirühma esimees Imre Sooäär

Eestis ametlikul visiidil viibiv Austraalia Senati esimees kohtub veel peaminister Andrus Ansipi ja välisminister Urmas Paetiga. Külaline tutvub IKT Demokeskuse ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumiga. 

Pildid kohtumiselt:  

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

 

Tagasiside