Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna tervituskõnega kodakondsustunnistuste kätteandmise tseremoonial, kus ta tuletas vastsetele kodanikele meelde, et 95 aastat tagasi 24. veebruaril 1918 kuulutati välja iseseisev Eesti Vabariik kui uus väärtuste riik kõigile Eestimaa rahvastele. „Kõigile lubati “usu, rahvuse ja poliitilise ilmavaate peale vaatamata” ühtlast kaitset vabariigi seaduste ja kohtute ees. Neile kõigile tagati kodanikuõigused. Nii nähti Eestit kodaniku- ja väärtuste riigina ja nii on see ka täna. Riik on kõigepealt kodanikud, aga mitte rahvus. Hea kodanik usaldab ja armastab oma riiki, tegutseb ühiskonna huvides, tunneb huvi riigi tuleviku ja riigis toimuva vastu ning jagab uhkust oma riigi ja tema inimeste edusammude üle,“ rääkis Ergma.

Ta jätkas: „Te teate, et kodanikel on suuremad kohustused kui välismaalastel. Kuid ka kodanike õigused on suuremad kui välismaalastel. Kodanikuõigused on eeskätt poliitilised õigused, teil tekib õigus kaasa rääkida Eesti riigi tuleviku arengu osas. Kasutage seda õigust targalt! Olge aktiivsed ning võtke vastutus meie ühise riigi arengu eest, osalege valimistel ja lööge kaasa ka vabatahtlikes tegevustes.“

Ergma rõhutas, et Eesti kodakondsuse saamine ei lõika läbi kellegi kultuurijuuri. „Austage oma emakeelt ja kultuuri ning tutvustage seda teistele. Riik on meie ühine kodu, mida me kõik hoiame ja koos ehitame, millesse igaüks annab oma osa,“ ütles Ergma.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside