Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Toompea lossis vastu Eestisse visiidile saabunud Sloveenia Rahvusassamblee esimehe Gregor Viranti ja teda saatva delegatsiooni. Peamise teemana olid kõne all majandus- ja rahanduskriis Euroopas ning selle mõjud ja võimalikud lahendused. Gregor Viranti sõnul on nende visiidi eesmärk tutvuda Eesti kui kiiresti areneva eeskujuriigiga, kes on edukalt toime tulnud majanduskriisist tingitud muutustega. Sellega seoses andis Riigikogu esimees külalisele ülevaate Eesti viimaste aastate eelarve- ja säästupoliitikast ning parlamendi osatähtsusest jätkusuutliku eelarvepoliitika elluviimise tagamisel. Sloveenia parlamendi esimees rääkis Sloveenia riigi finantseerimise, aga ka pangandussüsteemi ümberkorraldamise vajadusest. Tunnustades Eesti suurepärast investeerimiskliimat, märkis Virant, et ka Sloveenias tuleks investeerimiskeskkond soodsamaks muuta.

Jutuks tulid ka mõlema riigi üsna sarnase haridusmaastiku probleemid, kus noored valivad töökohti tagavate insenertehniliste erialade õppimise asemel pigem ühiskonnateadused, mis ei vasta riigi kõikidele vajadustele. Samuti puudutati kummagi riigi piirialade elanike eelistusi otsida tööd naaberriigis. Ergma sõnul näeb ta arengupotentsiaali Eesti IT-sektori töötajate koolitamises, kus täna vajalik kompetents puudub. Riigikogu esimees puudutas ka vananeva ühiskonna ja sotsiaalsektori suurte kulude probleemi, lisades, et Eestis otsitakse võimalusi, kuidas eakaid efektiivsemalt rakendada tööjõuturul.

Sloveenia kolleeg andis Riigikogu esimehele ülevaate ka Sloveenia suhetest oma naaberriikidega ning pakkus omapoolset abi Eesti ja Lääne-Balkani riikide suhete tihendamisel. Viranti sõnul näeb ta Balkanit perspektiivika investeerimispiirkonnana.

Pooled leidsid palju sarnasusi demokraatiareformide edendamisel, mis Eesti puhul on väljendunud koostöös endise Nõukogude Liidu territooriumil asunud Ida-Euroopa riikidega ning Sloveenia puhul panustamises Lääne-Balkani riikide arengusse.

Kohtumise lõpus tegi Sloveenia Rahvusassamblee esimees sissekande Riigikogu külalisteraamatusse.

Kohtumisest võtsid osa Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, Eesti-Sloveenia parlamendirühma esimees Mart Nutt ning Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Rannar Vassiljev.

Täna kohtub Sloveenia parlamendidelegatsiooni veel peaminister Andrus Ansipi, Riigikogu fraktsioonide esindajate, põhiseaduskomisjoni esimehe Rait Maruste ning Riigikogu aseesimehe Laine Randjärvega, pärastlõunal külastatakse IKT Demokeskust.

Fotod kohtumiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Ene_Ergma/Virant/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside