Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni esimehe Hannes Swobodaga. Kohtumisel räägiti Euroopa finantskriisist ning sellega seoses Euroopa Liidu ühtsete finantsreeglite järgimisest. Mõlemad pooled nõustusid, et Euroopa Liitu tervikuna puudutavate eluliste otsuste puhul peavad kõik liikmesriigid kinni pidama ühiselt kehtestatud reeglitest, detailsemate küsimuste korral tuleks aga läheneda igale riigile individuaalselt.

Külaline tundis huvi ka Eesti energiastrateegia vastu. Riigikogu esimees märkis, et majanduse arenguga kaasnev energianõudluse kasv eeldab jätkusuutliku energiatootmise tagamist, mis kohustab Eestit energiaküsimustesse väga tõsiselt suhtuma. Swoboda lisas, et energiaküsimus peaks olema majanduse arengu seisukohalt keskne teema ka Euroopa Liidus.

Jutuks tuli ka aktuaalne EL põllumajandustoetuste teema, millega seoses arutati Eesti, Läti ja Leedu võimalikke ettepanekuid selle kohta, kuidas tagada Balti riikide põllumeestele Euroopa Liidus teistega võrdsed võimalused.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside