Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Venemaa Föderatsiooni Kontrollikoja esimehe Sergei Stepašini ja teda saatva delegatsiooniga. 

Kohtumisel keskenduti Eesti-Venemaa koostöö arendamisele mitmetes olulistes küsimustes. Stepašin hindas Venemaa Kontrollikoja ja Eesti Riigikontrolli senise omavahelise koostöö asjalikuks ja tulemuslikuks. Ergma leidis, et need head suhted võiksid olla eeskujuks Riigiduuma ja Riigikogu suhete korraldamiseks. Stepašin lubas astuda omaltpoolt samme, et nihutada kahe riigi seadusandjate suhted paigalseisult normaalsele alusele.
 
Kohtumisel märgiti, et kahe riigi vahel on terves reas küsimustes asjalikud ja konstruktiivsed suhted. Samas leiti, et arenguruumi on nii majandussuhetes kui ka energeetika ja keskkonnakaitse alases koostöös. Oluliseks peeti piiriülese koostöö arendamist, eriti aga töökorralduse parandamist piiriületuse probleemide lahendamiseks. Ergma rõhutas, et kahe riigi omavaheliste suhete aluseks peaks olema pragmaatiline lähenemine, et lahendada kiiresti ja efektiivselt üleskerkinud probleemid, mis on aluseks edaspidiseks mitmekülgseks koostööks.
 
Stepašin on Eestis töövisiidil riigikontrolör Mihkel Oviiri kutsel, kes samuti osales kohtumisel Riigikogus. Külalisel on kavas kohtumine ka endise riigikontrolöri, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside