Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja aseesimees Kristiina Ojuland kohtusid täna hommikul Toompea lossis Gruusia parlamendi esimehe David Bakradze ning teda saatva parlamendidelegatsiooniga. Kohtumisel arutati aktuaalseid majandusküsimusi, Gruusia suhteid Euroopa Liidu ja NATOga, konfliktijärgset olukorda suhetes Venemaaga ning kahepoolseid suhteid.
 
Kokkusaamisel Ene Ergmaga keskenduti ülemaailmsest majandus- ja finantskriisist tulenevatele väljakutsetele nii riikide majandusele kui ka välis- ja sisepoliitikale. Ergma andis ülevaate olukorrast Eesti majanduses ning rõhutas kiiret tegutsemisvajadust negatiivse lisaeelarve vastuvõtmisel ning edasiste konkreetsete sammude astumisel. Ta selgitas ka, et vaatamata raskele ajale on Gruusia jätkuvalt Eesti arengukoostöö prioriteetriigiks ning Gruusiat toetatakse reformide elluviimisel. „Me toetasime Gruusiat temale rasketel aegadel ning toetame ka edaspidi, eriti püüdlustes liitumisel Euroopa Liidu ja NATOga,“ sõnas ta.
 
David Bakradze selgitas, et Gruusia on valinud oma julgeoleku- ja majanduspoliitika kujundamisel NATO ja Euroopa Liidu suuna ning ühelgi kolmandal riigil ei saa selles küsimuses olla vetoõigust. Ta andis ka ülevaate Gruusia-Venemaa sõjajärgsest olukorrast konfliktipiirkonnas ning käimasolevatest läbirääkimistest Genfis. Gruusia on sõlminud mitmeid kokkuleppeid olukorra parandamiseks konflikti järel ning loodab, et osapooled järgivad nii neid kui ka edaspidi sõlmitavaid lepinguid.
 
Kristiina Ojuland rõhutas, et Eesti hoiab jätkuvalt Gruusia julgeolekut puudutavaid küsimusi rahvusvaheliste organisatsioonide ja kohtumiste päevakorras ning julgustas Gruusiat jätkama pingutusi saamaks Euroopa Liidu ja NATO liikmeks.
 
Gruusia parlamendijuht kohtub täna veel president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi, välisminister Urmas Paeti, Eesti-Georgia parlamendirühma esimehe Andres Herkeli ning Riigikogu komisjonide juhtidega.
 
Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside