Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Vene FV Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni delegatsiooni ja selle esimehe Mihhail Margeloviga käsitleti võimalusi Eesti ja Venemaa vahelise parlamentaarse suhtluse tihendamiseks ja riikidevahelise koostöö küsimusi laiemalt. 

Riigikogu esimees tunnustas häid ja töised sidemeid Riigikogu ja Föderatsiooninõukogu väliskomisjonide vahel ning väljendas Eesti valmisolekut arendada töiseid suhteid ka parlamentide teiste alaliste komisjonide vahel. Ergma väljendas muret riikidevahelise topeltmaksustamise vältimise lepingu ratifitseerimisprotsessi peatumise üle Venemaa parlamendis – Riigikogu ratifitseeris selle lepingu 2004. aastal. Margelov kinnitas, et selle lepingu kehtima hakkamine on igati ka Venemaa ettevõtjate huvides ning lubas aidata kaasa küsimuse kiiremale lahendamisele. 

Ergma tõi positiivsena esile turismi kasvu ja inimeste üha tiheneva liikumise riikide vahel, ent tõi negatiivse küljena välja probleeme piiriületusel. „Pikad ja venivad järjekorrad Eesti ja Venemaa vahelisel piiril, Narva ja Jaanilinna vahel, on piinlik tõsiasi. Selle probleemi lahendamine peab olema meie riikide koostöö üks prioriteet. Vajadus uue, kaasaegse silla ehitamiseks Narva jõele on ilmne. Loodame Venemaa valitsuse ja ametkondade sujuvale koostööle, et probleemid piiri ületamisel leiaksid võimalikult kiire lahenduse. Piiriületus ei tohi olla meie riikide kodanikele vaevaline,“ märkis Ergma. 

Fotod kohtumiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Valiskomisjon/Margelov_001/

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside