Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Eesti-Saksamaa parlamendirühma esimees Urmas Klaas kohtusid täna Toompea lossis Saksimaa liidumaa Maapäeva esimehe Matthias Rößleri, Kristlike Demokraatide fraktsiooni esimehe Christian Piwarzi ning teiste Maapäeva liikmetega.

Ergma hindas kõrgelt Saksamaa liidumaade kasvavat huvi koostöö arendamiseks Eestiga. Ka annavad sellised otsesuhted märksa mitmekülgsema ja rikkalikuma ülevaate riigist tervikuna. Tihtilugu on niisugustel puhkudel ka lihtsam ja kiirem sõlmida vastastikku kasulikke kontakte. Ergma väljendas Eesti selget huvi, et hästi kulgenud koostöö Saksimaaga saab veelgi hoogu juurde ja senisest enam avaneb koostööpotentsiaal kõrgtehnoloogia vallas, kus mõlemal poolel on teineteisele palju kasulikku pakkuda.  

Saksimaa esindajad tõid esile liidumaa arenenud koostööd teadus- ja tööstusringkondade vahel. Väljatöötamisel on liidumaa innovatsioonistrateegia ja loodud interneti platvorm futureSAX, mille kaudu arendatakse ja soodustatakse kontakte teadlaste, ettevõtjate ning rahastajate vahel. „Teadlaste ja ettevõtjate koostöö tihendamine ja ühiselt värske sünergia saavutamine on päevakorral ka Eestis ja kogemuste vahetamine Saksimaaga oleks põnev ja kasulik mõlemale poolele,“ kinnitas Ergma

Saksimaa on eesrinnas kodanike kaasatuse osas. Internetis pakutakse erinevaid online teenuseid nii liidumaa kui ka väiksemate omavalitsusüksuste tasemel. Selleks on välja töötatud kodanikele mõeldud teenusteportaal Amt 24 ning liidumaa seadusteportaal REVOSax. Saksimaa on olulisim e-valitsuse strateegia elluviija kogu Saksamaal.

Saksimaa esindus avaldas kohtumisel Eesti võimudele tunnustust europalikult vastutustundliku käitumise eest majandusraskuste perioodil, mil läbi kiirete ja samas valuliste otsuste suudeti hoida majandusarenguid kontrolli all .

Saksimaa Maapäeva delegatsioonil on homme kavas kohtumine ka peaminister Andrus Ansipiga.

Fotod kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/saksimaa/

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside