Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Kosovo parlamendi Euroopa integratsiooni komitee liikmetega.

Kosovo  esindajad andsid Ergmale ja komisjoni esindajatele ülevaate viimastest arengutest Kosovos ning sealse parlamendi tegevusest. Euroopa integratsiooni komitee esimees Zylfije Hundozi sõnas, et komitee esindajad viibivad Eestis kahepoolsete suhete süvendamise eesmärgil sooviga õppida Eesti reformikogemustest ning meie parlamendi tööst. Hundozi rõhutas, et kuigi riigi reformimine ei ole olnud kerge pingutavad nad selle nimel, et tulevikus saada Euroopa Liidu ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide liikmeks.
 

Ergma innustas Kosovot reforme jätkama: „Lääne-Balkani riigid on loomulik Euroopa osa. Kui teil on kindel eesmärk, siis tuleb reformid kiiresti ja täielikult läbi viia ning taotleda kõikide inimeste ja rahvusgruppide toetust sellele. On selge, et kodutöö tuleb ise ära teha, sealhulgas võidelda otsustavalt korruptsiooniga, ” ütles ta. Ergma rõhutas ka hariduse olulisust märkides, et jätkusuutliku majanduse ülesehitamisel on noorte ja hariduse roll hindamatu, eriti kõrgtehnoloogia valdkonnas.

ELAKi liikmed Enn Eesmaa, Mart Nutt ja Taavi Rõivas andsid ülevaate Eesti poliitilisest ja majanduslikust olukorrast, samuti Riigikogu komisjonide tööst. Märkimist leidis ka asjaolu, et Eesti-Kosovo parlamendirühm külastas Kosovot kohe pärast seda, kui Eesti tunnustas Kosovo iseseisvust 2008. aasta veebruaris.
 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside