Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompeal Eestis ametlikul visiidil viibiva Läti Seimi esimehe Solvita Āboltiņa ja teda saatva delegatsiooniga. 

Kohtumisel olid kõne all kahe riigi omavahelised suhteid, Balti Assamblee tegevus ja koostöö teistes rahvusvahelistes organisatsioonides.
 
Nii Ergma  kui ka Āboltiņa tõdesid, et kahe riigi parlamentide vahelised suhted on head, samuti on tihedalt suhelnud omavahel mõlema riigi presidendid ja valitsusjuhid. Enamus ühiseid üritusi on olnud kolmepoolsed või on toimunud erinevatel rahvusvahelistel foorumitel.
 
Ergma rõhutas vajadust Balti Assamblee tegevuse ümberkorraldamiseks, et tõsta organisatsiooni rolli regiooni sõlmküsimuste lahendamisel. Leiti, et kõige ratsionaalsem koostöö saab toimuda Balti riikide parlamentide vastavate komisjonide tasemel. Arutusel olnud küsimused ja ühiselt kujundatud seisukohad jõuavad niimoodi kõige kiiremini parlamentide tähelepanu keskmesse ning ka konkreetsete otsuste vastuvõtmiseni. Mõttevahetuse käigus rõhutati vajadust nii keskkonna, majanduse kui ka haridusalaste probleemide ühise käsitluse järele. Euroopa Liidu tasandil nähti koostöö tõhustamise vajadust Euroopa Liidu finantsperspektiivi, transpordikorralduse ja energiaühenduste küsimuses. Parlamendijuhid pidasid oluliseks ka Põhjamaade ja Balti riikide koostööd ja selle arendamist, mis annab meie regiooni riikide mõjule samuti suurema kandepinna.
 
Kohtumisel osales ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.
 
Āboltiņal on ette nähtud kohtumised veel president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi, õiguskantsler Indrek Tederi ja Balti Assamblee presidendi Trivimi Vellistega. Külastatakse ka KUMU ja osaletakse Õpetajate majas toimuval seminaril, millega tähistatakse 90 aasta möödumist Eesti Vabariigi de jure tunnustamisest maailma riikide poolt 1921. aastal. Samal aastal tunnustati ka teisi Balti riike.
 
Fotod kohtumiselt on järgmisel aadressil:
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside