Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis riigivisiidil viibiva Malta presidendi George Abela ning teda saatva delegatsiooniga. President Abela väljendas kohtumisel tõsist soovi anda Eesti-Malta suhetele uus hoog nii parlamentaarsel tasandil kui koostöös rahvusvahelistes organisatsioonides. Malta president nägi ühe võimalusena vastavate parlamendirühmade loomist, kes aitaksid kontakte luua ja aktiivsemat koostööd kavandada.

President Abela tundis huvi nii meie poliitilise struktuuri, kui kohtusüsteemi vastu, samuti palus ta tutvustada parlamendikomisjonide tööpõhimõtteid. Riigikogu esimees andis ülevaate meie valimissüsteemist, presidendi, valitsuse ja parlamendi omavahelistest suhetest, aga ka Eesti mitmetasandilise kohtusüsteemi toimimise põhimõtetest.

Kohtumisel osalenud väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa rääkis külaliste palvel Riigikogu komisjonide tööst seoses Euroopa Liidu dokumentide läbitöötamise vajadusest tuleneva suure töömahuga.

Peatudes olukorral Euroopa Liidus, tulid kõne alla finantskriis ja probleemid Kreekas, samuti võimalikud meetmed olukorra stabiliseerimiseks.

Ergma tõstatas kohtumisel ka keskkonnakaitse teema tutvustades Malta presidendile muuhulgas „rohujuure“ tasandilt alguse saanud „Teeme ära!“ kampaaniat, mis tänaseks on levinud üle maailma. Mõlemad pooled nentisid, et parlamendiliikmed peavad tundma vastutust nn rohelise mõtteviisi levitamise ees. Abela rääkis sealjuures Maltal käimasolevast projektist, kus keskkonnasäästlikku ellusuhtumist on hakatud propageerima ka koolides.

Kohtumise lõpul tegi Malta president sissekande Riigikogu külalisteraamatusse: „Euroopa Liidu kahe väikese riigina jagame me ühiseid väärtusi, mille poole saame oma rahvaste hüvanguks koos püüelda.“

Fotod kohtumiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Ene_Ergma/George_Abela/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside