Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tänas oma tervitussõnavõtus Eesti-Ameerika innovatsiooniauhinna kätteandmise tseremoonial Tallinnas AHHAA keskuses Balti-Ameerika Vabaduse Fondi, Ameerika Kaubanduskoda Eestis ja USA saatkonda ürituse korraldamise eest. 

Ergma märkis, et uuenduslikke Eesti ideid ei leia mitte ainult armastatud Eesti kirjanike nagu Eduard Bornhöhe ja Andrus Kivirähki raamatutest, vaid ka – kui nüüd tõsiselt rääkida – vanadest kroonikatest ja mitmetest viimaste sajandite jooksul ilmunud teadusväljaannetest. 

Eesti innovatsioon tänapäeva mõistes on aga ainult veidi üle kahekümne aasta vana – meie iseseisvuse taastamisest arvates, selgitas Ergma. Ta lisas, et tänapäevastest Eesti uuendustest võib nimetada: meie dünaamilist erasektorit, mis loob maailmamajanduse tarbeks uusi ja nutikamaid tooteid; meie riigiasutusi ja kodanikuühiskonda, mis muudavad vahendid kättesaadavamaks rahvale, keda nad toetavad ja teenindavad; ja meie hariduskeskusi, mis inspireerivad meie tulevasi juhte olema ettevõtjad, teadlased ja ühiskonna uuendajad. 

Ergma sõnul pole midagi imestada, et mõned parimad Eesti uuendused ja kõige eesrindlikumad ideed sünnivad tänu tugevale partnerlusele meie USA sõpradega. „Meie suhted ei jää ainult valitsuste või parlamentide vahele, need on ka ettevõtete ja inimeste vahel. Ja ideede vahel. Kõik teavad, et uuendused ei sünni vaakumis. Te olete kõik osa uuenduslike ideede vahetusest ja ma tänan teid teie töö eest inimestevahelise ja äridiplomaatia vallas, mis on meie riikidele ja kogu maailmale andnud uusi lahendusi, lisaväärtusi ning meie vajadustele paremini vastavaid tooteid ja teenuseid,“ toonitas Ergma. 

„Professionaalse teadlasena mõistan – nagu ka teie kõik –, kuivõrd olulist rolli mängib julge innovatsioon iga valdkonna, organisatsiooni ja riigi edukuse tagamisel,“ ütles Ergma. 

Ta väljendas veendumust, et suhted, mis on omavahel sõlminud, kujutavad juba iseenesest tasu tehtud töö eest. Täpselt nii, nagu igaüks, kellele avaldavad muljet uuenduslikud mõtted ja kes nutikaid lahendusi enda kasuks saavad kasutada. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside