Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ütles Riigikogus Ida-Virumaa kuud avades, et Ida-Virumaal on palju seni kasutamata potentsiaali, mis alles vajab rakendamist.

„Ida-Virumaa on teatud mõttes kauge ja ilus, just nagu Egiptus oma püramiididega“, ütles Ene Ergma Riigikogus avatud fotonäitusele viidates.
 

„Sellel maakonnal on palju võimalusi näidata, kui kaunis koht see tegelikult on. Ma usun, et hiljemalt majanduskriisi möödudes suudab Ida-Virumaa palju ette võtta oma võimaluste paremaks kasutamiseks,“ ütles Ergma.

 
Ergma meenutas ka Narva Lasteülikoolis peetud loengut, tõdedes et selle ülikooli näol on tegemist väga toreda üritusega just laste jaoks.
 
Ida-Virumaa kuu raames saab Riigikogu hoone vestibüülis vaadata piirkonna tööstust, loodust ja elulaadi tutvustavat näitust ja II korruse näitusesaalis avatud loodusfotode ekspositsiooni „Võrratu Virumaa”. 
 
Sama üritusega seonduvalt toimub homme kell 14 keskkonnakomisjonis kohtumine Ida-Virumaa omavalitsuste esindajatega, kus arutelu alla võetakse avatavad kaevandused Ojamaal ja Kiviõlis ning ressursimaks omavalitsuste tulubaasi taustal. Majanduskomisjonis toimuval kohtumisel on arutelu teemaks Ida-Virumaa tööstusalad, nendega seotud arendustegevus ja väikesadamate areng.
 
Kuu lõpetab 5. märtsil Ida-Virumaal toimuv traditsiooniline Riigikogu teabepäev.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside