Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines täna Raplamaal Purilas metsaistutuskampaanial, mis on pühendatud Euroopa Liidu 50. juubelile. Tervituskõnes ütles Ergma, et  metsaistutamisega tähistavad Euroopa Liidu liikmed Euroopa Ühenduse loomise juubelit.  „Puu istutamine on võrdlemisi kaugele tulevikku suunatud samm, tuhandete ja kümnete tuhandete inimeste ühine tegevus annab märkimisväärse tulemuse.  Me näeme, et ka täna loome koos uue väärtuse,” sõnas ta.

Riigikogu esimees rääkis sellest, kuidas inimesed võiksid saada aru sõnast „vabadus” ning  millised väärtused meie ühiskonda tegelikult koos hoiavad.  „Eesti on Euroopa riik, siin elavad eurooplased ja siin kehtivad euroopalikud väärtused,” rõhutas ta.  „Meie riik nägi hiljuti, et vabadust võib mõista kui midagi väga spontaanset ja irratsionaalset.  Eurooplaste jaoks ei seisne vabadus mitte piirangute puudumises, vaid oma seotuse tunnetamises. See tähendab vastastikust mõistmist ja lugupidamist, arutelu ja infovahetust, vastutust suhete hoidmise eest ja kindlustunnet, mis nendest välja kasvab. Pole vabadust ilma vastutuseta.”

Istutamiskampaaniat korraldab Riigimetsa Majandamise Keskus ning sel aastal istutatakse 250 langil kokku 900 000 mändi ja kuuske.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside