Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Tšehhi peaministri Petr Nečasiga, kes on Eestis ühepäevasel ametlikul visiidil. Kohtumisel räägiti koostööst Euroopa Liidus ja NATOs ning kahepoolsetest suhetest, samuti parlamentaarsest läbikäimisest.

Ergma tänas peaministrit Tšehhi panuse eest Balti riikide õhuturbesse. Ta väljendas ka heameelt, et Tšehhi saadab Tallinnas asuva NATO küberkaitsekeskusesse oma eksperdid. „On väga vajalik, et küberkaitsega oleks seotud rohkem riike, sest ühiselt suudame oma küberjulgeolekut paremini tagada,“ sõnas ta.

Riigikogu esimees rõhutas kahe riigi parlamentide töiseid ja tihedaid suhteid. Head sidemed on sisse viidud erinevate komisjonide vahel. Eelmisel aastal väisasid Riigikogu Tšehhi parlamendi eelarvekomisjon ja senati majandus- ja maaelu komisjon. Ergma meenutas sooja vastuvõttu Tšehhi parlamendis novembris 2011 ning märkis, et ootab juunis Tšehhi spiikri Miroslava Nemčova külaskäiku Eestisse.

Ergma sõnul on Tšehhi Eestile oluline partner kelle mõtteviisid on paljudes küsimustes kokkulangevad. Mõlemale riigile on tähtsad transatlantilised suhted, oluliseks peetakse ELi laienemist ja Idapartnerlust ning ELi siseturu lõplikku väljaarendamist. Puudutades olukorda eurotsoonis olid mõlemad ühel meelel, et liikmesriikide vastutustundlik eelarvepoliitika ja rahaline stabiilsus on kasulik kõigile ELi riikidele.

Rääkides kahe riigi majanduskoostööst tõdeti ühiselt, et kaubavahetuses ja vastastikustes investeeringutes on veel kasutamata potentsiaali. Kõneldes turismist tõi Riigikogu esimees esile Praha ja Tšehhimaa populaarsuse eestlaste turismisihtkohana, samas võiks ühe enam tšehhi turiste avastada endale ka Eesti. Nii Ergma kui ka Nečas avaldasid lootust, et peatselt on võimalik taasavada otselend Tallinna ja Praha vahel.

Tšehhi peaminister kohtus täna veel peaminister Andrus Ansipiga ning külastas Kaubandus- ja Tööstuskoda.

Fotod tänasest kohtumisest Riigikogus on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Necas/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside