Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma rõhutas kodanikuühiskonna aasta tegijate tunnustamisel Riigikogu Valges saalis, et Eesti tugevuseks on läbi aegade olnud meie inimesed. 

„Inimesed on Eesti eest võidelnud, on laulnud Eesti ühtseks, arendanud meie külasid, ehitanud imeliselt nutikaid seadmeid. See on vaid väike loetelu meie inimeste tegudest, võite siia loetellu mõttes ise asetada tugevaid märgilisi tegusid, te kõik teate neid,“ ütles Ergma. Ta lisas, et tänaste laureaatide tegevus näitab, et meil on põhjust olla optimistlik. 

Ergma märkis, et 2013. aasta on olnud nii poliitikute kui kodanikühenduste jaoks toimekas aasta. Kui viimasel ajal on saanud justkui kombeks, et otsitakse vastandumist, siis siin ei peaks seda tegema. 

„Ükski osapool ei peaks ennast halvasti tundma, kui aetakse asja ühe ja sama suure eesmärgi – Eesti ja meie inimeste eest. Ideaalne oleks, kui tegevpoliitikud ja kodanikuühenduste aktivistid enne mõtleksid, siis ütleksid, veel parem oleks, kui me püüaksime kõnelda samas keeles ja ka kuulata teistpoolt,“ ütles Ergma. Tema sõnul jääb siis ehk vähemaks juhtumeid, kus oma sõnumi kohaleviimine on raske. 

„Seepärast on heameel , et täna leiab tunnustust just koostöö eest Paide Arvamusfestival, mis aitas kaasa arvamuskultuuri arendamisele. Tänaseid tunnustatavaid vaadates on selge, et on leitud palju eeskujusid. Selliseid, kes on suutnud koostööd teha endast väga erinevate  inimeste ja organisatsioonidega, kes on leidnud vanadele probleemidele värskeid lahendusi,“ ütles Ergma.  

Fotod autasude üleandmiselt

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside