Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel kodakondsustunnistuste kätteandmise tseremoonial tänas Riigikogu esimees Ene Ergma kodakondsuse saanuid selle eest, et neil on usku riigi ühisesse tulevikku.

„Ma tahan teid kõiki tänada. Tänada selle eest, et teis on usku Eestisse, et te jagate eestlaste ja meie riigi teistest rahvustest kodanike usku meie riigi ühisesse tulevikku, ja töösse selle kindlustamise ja paremaks saamise nimel. Eesti on riik, mille kodanik on olla uhke. Eesti on riik, mis peab oma kodanike vabadusi ja tahet väga tähtsaks,” ütles Ergma kodakondsuse saajaile.

Samas rõhutas Ergma, et kodakondsus ei tähenda oma rahvuse ja oma juurte hülgamist.

„Riik on oma kodanike nägu. Keegi ei palu, ei tohigi paluda inimestel unustada oma rahvust, oma tõekspidamisi, oma juuri. Vastupidi, igaüks peab olema uhke, et temaga käib kaasas kultuur, mis on varandus inimesele enesele ja rikkuseks sellele ühiskonnale, mille liige ta on,” kõneles Ergma.
 
Ergma rõhutas ka seda, et kodakondsus toob kaasa vastutuse oma riigi ja ühiskonna käekäigust eest.
 
„Kodaniku kohustus pole pelgalt täita seadusi, vaid hea kodanik tugineb oma tegevuses oma sisemistele väärtustele ning on valmis kandma vastutust ka riigi ja ühiskonna käekäigu eest,” osutas Ergma.
 
Riigikogu esimees väljendas usku, et tänased kodakondsuse saajad on head kodanikud, kes panustavad oma riiki, täidavad oma kohustusi oma riigi ees ning kurvastavad ja rõõmustavad koos sellega.
 
Tänasel kodakondsustunnistuste kätteandmise tseremoonial  osales ja pidas tervituskõne ka kultuuriminister Laine Jänes.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside