Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Tallinnas Ahhaa Keskuses võistluse „Saksa keel helgetele peadele“ finaali. Võistluse koordinaatoriks on Goethe Instituut ja finaal toimub üritustesarja „Saksa kevad“ raames koostöös Saksa saatkonnaga. 

Võistlusel osalevad koolinoored pidid esitama reaalainetel põhineva projekti ja vastama viktoriini küsimustele. Lõppvõistlusele said 12 finalisti. Žürii valib neli õnnelikku, kes sõidavad 2012. aasta augustis Saksamaale kahenädalasele saksa keele kursusele. 

Riigikogu esimees tänas Goethe Instituuti, kes sidudes ühte noorte huvi teaduse, saksa keele ja maailma avastamise vastu, annab kõigile sellel konkursil osalevatele noortele suurepärase võimaluse oma vaimu teritada. Ergma märkis, et Eesti ja  Saksamaa vahel on väga hea koostöö. Ta tõi ühe näitena esile Saksa parlamendi stipendiumi, mis võimaldab Eesti noortel tutvuda Bundestagi tööga. 

Ergma innustas noori õppima loodusteadusi ja keeli. „Need noored, kes konkursi võidavad ja saavad võimaluse tutvuda suvel Saksa teadusasutustega, on võitnud nn nurkademängu, kuid tõelise jackpoti võtate siis, kui saate sisse Saksa parimatesse ülikoolidesse. Õpite, teete teadust ning tulete saadud teadmiste ja omandatud kogemustega tagasi Eestisse!„ ütles astrofüüsikust Riigikogu esimees. 

Lisainfo on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside