Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna traditsioonilise Türi lillelaada. Ta tunnustas türilasi südikuse eest, sest sealne lillelaat on ammuilma leidnud kindla koha nii hobiaednike kui tõsiste tegijate südametes ja kalendrites. 

Aed on koht, kus puhata ja aega veeta. Ütlusel „Näpud mullas, närvid korras“ on kindlasti oma tõepõhi all. „Selle tõestuseks võib pidada Türi lillelaata, kus sajad lahked müüjad ja tuhanded laadakülalised aastast- aastasse heatujuliselt kohtuvad,“ tunnustas Ergma. 

Ta meenutas veel meie omaaegse suurkuju Jakobsoni „Sakalas“ väljaöeldud mõtet, et talus viljapuuaia puudumine on lausa häbi ja kutsus üles neid rajama – kasuks, iluks ja rõõmuks. 

Ergma märkis, et tal on olnud meeldiv võimalus näha paljusid meie tegusaid ja kauneid külasid üle terve Eesti. Peatselt alustab taas liikumise Kodukant hindamiskomisjon, mille liige Ergma ka on, Eesti tublimate külade hindamist, et parim välja selgitada. Ta avaldas lootust, et see paneb rahva tegutsema oma kodu kaunistamise nimel nii iseenda kui teiste rõõmuks. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside