Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Paistku headus sinu näost, sinu silmadest ja sinu tervituse soojusest. Olgu sul alati varuks rõõmus naeratus lastele, vaestele, kõigile, kes kannatavad ja on üksi. Anna neile mitte ainult abi, vaid ka oma süda,“ avas Riigikogu esimees Ene Ergma Ema Teresa sõnadega täna Riigikogu konverentsisaalis misjonäri ja heategija Ema Teresa (1910 – 1997) 100. sünniaastale pühendatud näituse „Ema Teresa – Gonxhe Bojaxhi, armastuse ja inimväärikuse elav sümbol”.

Riigikogus eksponeeritaval väljapanekul saab näha sellele erakordsele naisele ja tema perekonnale kuulunud isiklikke esemeid rõivastest teeserviisini, samuti maale, kujusid, postmarke ja fotosid, millel on kujutatud Ema Teresa ning muud põnevat. Näituse korraldas Eesti-Albaania parlamendirühm eesotsas rühma esimehe Rain Rosimannusega. Näituse Albaania poolseks haldajaks ja initsiaatoriks on Ema Teresa Kultuurifond Albaanias, mille esindajana oli näitust avamas ka Fondi looja ja president, Albaania peaministri abikaasa dr. Liri Berisha.

„Tema hinge suurusest said osa väga paljud vaesed, haiged ja põlatud inimesed, kelle abistamisele ta oma elu pühendas. Ta kinkis neile oma aja, südame ja naeratuse. Innustagu Ema Teresa lugu meid hoolitsema oma lähedaste eest ja pakkuma abikätt nõrgematele,” ütles Riigikogu esimees. Näituse avamisele tulnud Rooma-Katoliku Kiriku apostellik administraator piiskop Philip Jourdan’i sõnul on Ema Teresa suurepärane kingitus kogu inimkonnale.
 
Näitus on varem avalikkusele olnud nähtav kahel korral: käesoleva aasta aprillis oli näitus üleval Washingtonis ja New Yorgis, kus seda eksponeeriti ÜRO peamajas. Tallinnas jääb näitus avatuks vaid 17. novembrini.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside