Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Indias ametlikul visiidil viibiv Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna New Delhis Eesti-India äriseminari. Ta märkis avasõnavõtus, et oma suurusele vaatamata on India Eesti kaubanduspartnerite hulgas 36. kohal. Et seda muuta ja kahe riigi vahelisi majandussuhteid elavdada viibib Riigikogu delegatsiooniga samal ajal Indias ka Eesti äridelegatsioon, kes loodetavasti on suuteline leidma viljakaid lahendusi. „Vajalikud lepingud on meil sõlmitud, nüüd on aeg sellele alusele ehitada,“ sõnas Ergma.

Riigikogu esimees meenutas ajaloost, et 1920. aastatel oli India Eesti peamiseks kaubanduspartneriks Afro-Aasia regioonis ning vanem põlvkond mäletab sellest ajast India teed ja riisi, samuti džuuti. Eestist viidi Indiasse paberit, vineeri, alumiiniumtooteid ja šokolaadi. Ta täheldas, et tänapäeval ühendab meid kirg IKT vastu. Eestis on välja arendatud Skype, Tallinnas asub NATO küberkaitse oivakeskus ja e-Riigi Akadeemia. „Olen kindel, et India ja Eesti saaks IKT osas täiesti võrdselt kogemusi vahetada,“ tõdes ta.
 

Ergma puudutas ka Eesti lähimat eesmärki euro kasutuselevõtmise osas. Pärast seda muutub Eesti Põhja-Euroopa kõige integreeritumaks riigiks, osaledes kõigis neljas lääne demokraatlike riikide lõimumisprogrammis, milleks on euroala, ühine viisa- ehk Schengeni ruum, Euroopa Liit ja NATO. Eesti on lõpetanud liitumisläbirääkimised Majanduskoostöö- ja Arengu Organisatsiooniga (OECD).

Ergma pööras tähelepanu asjaolule, et kuigi miljonilise Eesti ja miljardilise India mastaabid on erinevad, tuleb arvestada sellega, et Eesti on osa suuremast ELi 500-miljonilisest ühisturust. „India firmadele võiks see olla ideaalne paik ELi turule sisenemiseks, eriti Põhjamaadesse ja ka Loode-Venemaale,“ sõnas ta.
 

Lisaks äriseminari avamisele kohtus Riigikogu esimees täna veel ka India välisasjade riigiministri Preneet Kaur’i ning parlamendi alamkoja opositsiooniliidri Sushma Swaraj’iga.

Riigikogu delegatsiooni koosseisus viibivad Indias lisaks Ergmale keskkonnakomisjoni esimees Mart Jüssi, väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning Riigikogu liikmed Peeter Tulviste ja Raivo Järvi, samuti Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.
 
Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside