Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna loodi Riigikogu konverentsisaalis kodanikuühendus Eesti Hooldajate Liit (EHOL), mis ühendab omastehooldajaid, hooldustöötajaid, haridus-, rehabilitatsiooni- ja meditsiinialade spetsialiste ning teiste valdkonna esindajaid. Kohal oli ligi 90 inimest. Koosolekul osalesid ka Riigikogu esimees Ene Ergma, sotsiaalminister Taavi Rõivas, sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, sotsiaalkomisjoni ja teised Riigikogu liikmed.

Ergma tänas Tiina Kangrot Eesti Hooldajate Liidu algatamise eest. Ta lootis, et organisatsioonist saab tugev võrgustik ning toetas selle loomist.

Tsahkna tervitas Eesti Hooldajate Liidu loomist. „Ühiskonna suhtumine on kahe-kolme aasta jooksul muutunud, peidetud kaastunde teemast on saanud riigi arengu üks olulisi osasid. Poliitikud ei tee head heast südamest, vaid siis, kui on piisavalt valus ja nad peavad otsuseid tegema. Olge konstruktiivse valu tekitajad, mida on vaja järgmise perioodi eurorahade kasutamise otsustamisel,“ ütles Tsahkna.

EHOL-i üks asutajatest Tiina Kangro ütles, et loodava organisatsiooni puhul ei ole tegu hooldustöötajate liiduga. EHOL-i eesmärk on ühendada asjatundjate jõud, teha nende hääl kuuldavaks ja asuda riigile partneriks Eesti parema tuleviku nimel. EHOL soovib Eesti sotsiaalsüsteemi ja sellega seotud eluvaldkondi arendada süsteemsemalt, järjekindluse ja professionaalsusega. Kangro luges ette EHOL-i manifesti ja kutsus kõiki üles sellele alla kirjutama.

Eestis on omastehooldajaid kokku ca 200 000.

Tagasiside