Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas Toompea lossi Valges saalis ÜRO Lastefondi UNICEF tänavusi Sinilinnu aastapreemia laureaate Juhan Viidingu luule sõnadega: 

„Kurjus on ilmas, headus on ilmas
Pahad on pahad ja head on head
Viha on ilmas, õelus on ilmas
Võibolla pahad on hoopis head“
 
Ergma selgitas, et need Viidingu sõnad mängivad kuulajaga – head on head ja võib-olla ka pahad on ikkagi head. „Kas suudame seda alati uskuda ? Tuleb ette, et vahel paistab maailm lootusetult must-valge. Vahel on vikerkaar ainult õrnalt aimatav joon. Täna tunnustame Sinilinnu auhinnaga neid armsaid inimesi, kes on palju teinud teiste aitamiseks,“ ütles Riigikogu esimees.
 
Ergma rõhutas, et tänavused laureaadid on abistanud kodutuid, aidanud kaasa mittetulundusühingute võrgustiku loomisele ja vabatahtlike liikumisele, korraldanud heategevuslikke kontserte, andnud tubli panuse noorte sotsiaaltöötajate kasvatamisse.
 
„Mul on hea meel, et ÜRO Lastefondi Eesti Rahvuskomitee seda on märganud ja teid tunnustab,“ ütles Ergma.
 
„Unistada ja loota paremat on vajalik meil kõigil, sest igaüks vajab tugipunkti tulevikus. Aitäh kõigile laureaatidele selle lootuse hoidmise eest, aitäh kõigile, keda
täna siin ei tunnustata, kuid kes seda tööd teevad,“ rõhutas Riigikogu esimees.
 
Juba üheksandat aastat annab UNICEF välja oma Sinilinnu aastapreemiat. Tänavused laureaadid on Riina Vändre ja Reet Linna aastatepikkuse kodutute abistamise aktsioonide, Kristina Mänd mittetulundusühingute võrgustiku loomise ja vabatahtliku liikumisele kaasa aitamise, Pille Lill Muusikute Toetusfondi tegevuse ja heategevusliku kontserttegevuse, Valter Parve noorte sotsiaaltöötajate kasvatamise ja sotsiaaltöö korraldamise, ETV Jõulutunnel heategevuslike korjanduste, Eesti-Hollandi Heategevusfondi Sihtasutus Päikeselill Eesti toetamise eest ja ajakiri “Hea Laps” seoses oma ilmumise 15. aastapäevaga.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside