Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Viinis Euroopa Kosmosepoliitika Instituudi (ESPI – European Space Policy Institute) nõuandva kogu koosolekul, kus arutatakse kosmosevaldkonna arengute igapäevaellu rakendamise üle.

“Arutame, kuidas kosmosevaldkonna areng saaks tuua võimalikult palju praktilist kasu igapäevaellu. Ka Eestis on mitmeid ettevõtteid, mis suudavad pakkuda värskeid, maailma tasemel lahendusi. Nad on hinnatud partnerid kosmoseteaduses saavutatu realiseerimisel,” ütles Ergma.

Riigikogu esimees kohtub Viinis ka Austria parlamendi spiikri Barbara Prammeriga. “Meil on aastaid toiminud väga hea koostöö Euroopa Liidu parlamentide spiikrite vahel ja mul on olnud alati heameel arutada aktuaalseid poliitilisi küsimusi proua Barbara Prammeriga,” märkis Ergma.

ESPI on teaduskeskus, kus tehtud uuringud ja analüüsid on abiks Euroopa kosmosevaldkonna strateegilise visiooni koostamisel.  Ene Ergma, kes on ka Riigikogu kosmoseuuringute toetusrühma esimees, kuulub ESPI juhtkonda nõustavasse 10-liikmelisesse kogusse.

Eesti on liitumas Euroopa Kosmoseagentuuriga , mis annab Eesti ettevõtetele ning teadus- ja arendusasutustele õiguse osaleda agentuuri programmides ja hangetel.

 

Tagasiside