Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu esimehe Ene Ergma kutsel Eesti visiidil viibiv Gruusia parlamendi esimees David Usupašvili arutas esmaspäevasel kohtumisel Ergmaga arenguid Gruusias ja riigi püüdlusi Euroopa Liidu ja NATO suunal.

„Gruusia viimaste aastate arengute puhul on oluline, et ümberkorraldused toimuvad demokraatlikult, avatult ja vägivalda vältides. Gruusia on hästi mõistnud tehtava kodutöö olulisust ühinemisel demokraatlike riikide ühendustega. Eestil on heameel teha selles oma Gruusia sõpradega koostööd. Toetame Gruusiat, kuna teie riigi tihe partnerlus ja lõimumine Euroopa Liidu ja Trans-Atlandiliste ühendustega vastab ka meie huvidele, see on kooskõlas demokraatliku Euroopa põhimõtetega ja lisab regionaalset stabiilsust,” ütles Ene Ergma.

Gruusia parlamendi esimehe kinnitusel on Eesti, nagu ka Läti ja Leedu, teekond Euroopa Liitu ning tegevus ja saavutused ühenduse täisliikmena parimaks kinnituseks, et Gruusia valitud strateegiline suund on õige.

Ergma märkis, et ühiskonna ja riigi arengutele tuleb kasuks ka vabaühenduste tugevnemine. Lisaks oli kohtumisel kõne all ka parlamentarismi arendamine.

Kohtumisel osalesid ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Eesti-Georgia parlamedirühma liige Mailis Reps.

Gruusia parlamendi esimees kohtub teisipäeval ka president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi ja välisminister Urmas Paetiga. Samuti kohtub Usupašvili Eesti-Georgia parlamedirühma esimehe Andres Herkeliga. Lisaks pidas Usupašvili esmaspäeval Tallinnas avaliku loengu Gruusia teemal.

Vaata fotosid kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside