Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Taani välisministri Villy Søndvaliga. Kohtumisel räägiti Euroopa Liidu teemadel ja Põhja-Balti koostööga seonduvast, samuti olid kõne all Eesti ja Taani kahepoolsed suhted.

Ergma tänas Taanit Euroopa Liidu eduka eesistumise eest selle aasta esimesel poolel ning sõnas, et väikeriigina huvitume väga niisugusest kogemusest. „Riigikogu komisjonid on huvitatud sidemete sisseseadmisest Taani parlamendi kolleegidega omandamaks praktilisi teadmisi ja oskusi nende tegevusest eesistumisperioodil,“ ütles ta.

Riigikogu esimees märkis ka häid kahepoolseid suhteid ja edukust partnerlusest rahvusvahelistes organisatsioonides. „Riikide vahel on tihe koostöö regionaalsel tasandil, sealhulgas Põhja- ja Baltimaade, Läänemeremaade ja Euroopa Liidu Läänemerestrateegia raames,“ sõnas Ergma. Ta hindas kõrgelt ka mõlema riigi vastutustundlikku majandus- ja rahanduspoliitikat ELis. „Meid seovad ühised huvid selles, et Euroopa Liit oleks konkurentsivõimeline ning enam dünaamilisele arengule pühendunud,“ rõhutas ta.

Peatudes energeetikaprobleemidel tõstsid nii Ergma kui ka Søndval esile selle valdkonna tähtsust ning energiasäästlikkust ja taastuvenergia kasutamise vajalikkust. Rääkides ELi põllumajanduspoliitikast tõdesid mõlemad pooled, et see vajab muutmist ning ühtsete põllumajandustoetuste osa juba järgmiseks eelarveperioodiks.

Samuti kõneldi ka Arktika teemadel ning ELi Idapartnerlusest , sealhulgas olukorrast Ukrainas ja Valgevenes. Kohtumisel osales väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Fotod kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Ene_Ergma/Villy_Sovndal/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside