Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma arutas teisipäeval toimunud kohtumisel Soome parlamendi esimehe Eero Heinäluomaga eeskätt majandusküsimusi, sealhulgas võimalikke arenguid Soome ettevõttes Nokia peale omanikuvahetust.

„Eesti majandus on tihedalt seotud Soome majandusega. Meie põhjanaabrite hea käekäik peegeldub otseselt ka Eesti majanduse edenemises. Tõsiasi, et Eesti vähendas selle aasta majanduskasvu prognoosi 1,5 protsendile, näitab meie otsest mõjutatust regioonis valitsevatest tendentsidest,“ märkis Ergma Soome kolleegile.

Kohtumisel arutati mobiilitootmise äri Microsofti kontsernile müünud Soome ettevõtte Nokia tulevikku. „Oluline on, et Soome silmapaistva tasemega infotehnoloogia ja –kommunikatsiooni ala spetsialistid leiaksid edaspidigi kodumaal rakenduse ja Soome kõrgkoolid saaksid hoida ja arendada oma maailmatasemel inseneriõppe mainet. Usun Soome kõrgtehnoloogia spetsialistide võimekusse ajaga kaasas käia,“ kinnitas Ergma. 

Eesti ja Soome parlamendi juhid arutasid kohtumisel ka olukorda Süürias, Eesti-Vene piirilepingu seisu ja Eesti erakonnamaastikku enne kohalike omavalitsuse valimisi.

Vaata pilte Ergma ja Heinäluoma kohtumisest Riigikogus: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Heinaluoma/

 

Riigikogu pressiteenistus

3. september 2013

Tagasiside